Modernizacja napędu prasy
Modernizacja napędu prasy

Modernizacja napędu prasy mimośrodowej pracującej na 3 zmiany. Maszyna krytyczna ze względu na duże obłożenie produkcją. Moc silnika 45kW.

 

Było (kłopotliwy napęd)Jest (napęd bezawaryjny)
Silnik indukcyjny pierścieniowy z regulacją opartą na przełączaniu rezystancji zewnętrznej w obwodzie wirnika.

Problemy:
– wielokrotne zatrzymania linii wynikające z przegrzania silnika
– 3-4 awarie w roku wymagające przezwojenia wirnika pierścieniowego

Silnik indukcyjny klatkowy z łożyskiem NU z regulacją obrotów za pomocą falownika Hitachi SJ700 450 HFEF3. Ponadto ze względu na pracę udarową dobraliśmy i zastosowaliśmy rezystor hamowania z układem chopera DC.

Dodatkowo na życzenie klienta zainstalowano układ monitoringu obrotów silnika wraz z wyświetlaczem skalibrowanym w naszym warsztacie automatyki.

po 6 miesiącach pracy zmodernizowanego napędu
– brak zatrzymań produkcji, silnik nie przegrzewa się
– nie ma zagrożenia poważnej awarii silnika

Każdy przestój generował duże straty, które praktycznie były nie do nadrobienia, a dodatkowo generowały kary umowne.Brak przestojów i awarii. Spadły koszty produkcji.Już osiągnięto całkowity zwrot kosztów inwestycji (ROI=1/2 Y). Silnik jest zabezpieczony w doskonały sposób przez optymalne dobranie parametrów zabezpieczających w falowniku i ciągły monitoring wielu parametrów silnika przez falownik. Klient wraz nami poznał nową technologię i bardzo dobrze sobie radzi z obsługą napędu, która teraz ogranicza się do planowych prac konserwacyjnych.

Zapytanie ofertowe

* pole wymagane