Sterowanie agregatu chłodniczego
Sterowanie agregatu chłodniczego

Opis układu:

Przezentowany zestaw szaf sterowniczych służy do zasilania dwustopniowego sprężarkowego agregatu chłodniczego o mocy silników 450kW i 350kW nowo wybudowanej przechowalni (chłodni) owoców i warzyw.

Do wykonania tego układu wykorzystano cyfrowe soft-startery firmy AuCom typu IMS2.

Pole zasilające najdujące się w środkowej szafie posiada rozłączniki bezpiecznikowe i wyłączniki główne doposażone w wyzwalacz przeciążeniowy i zwarciowy.

W szafach po lewej i prawej stronie znajdują się wspomniane już układy rozruchowe (soft-startery) firmy AuCom, które mają za zadanie ograniczenie prądu rozruchowego silników napędzających agregaty sprężarkowe. Obie te szafy wyposażone są w układ kontrolno-pomiarowy napięć i prądów pobieranych przez silniki, a pracę soft-starterów nadzoruje centralny sterownik sprężarki.

Jedną z korzyści dla właściciela nowego układu zasilająco-sterującego są znaczne oszczędności finansowe związane z faktem ograniczenia prądów rozruchowych dwustopniowego sprężarkowego agregatu chłodniczego.

Co więcej, soft-startery zabezpieczają indywidualnie każdy silnik przed przeciążeniem oraz umożliwiają podłączenie zabezpieczenia termicznego typu PTC silnika.

Zapytanie ofertowe

* pole wymagane