Sterowanie wentylatorem ciągu
Sterowanie wentylatorem ciągu

Opis układu:

Modernizacja układu zasilania i sterowania pracą wentylatora wyciągowego spalin w spalarni odpadów jest kolejnym produktem naszego zakładu projektowania napędów elektrycznych.

Pełna oferta naszego zespołu inżynierów to obok fazy projektowej również wykonanie szafy i jej uruchomienie u klienta. W prezentowanej szafie znajduje się pole zasilające z wyłacznikiem głównym, zabezpieczenie zwarciowe oraz falownik Hitachi L300P-900HFE do zasilania silnika wentylatora.

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich projektach, tak i tutaj do modernizacji układu sterowania wykorzystano falownik Hitachi.

Cały układ został wyposażony w dławik sieciowy oraz filtr przeciwzakłóceniowy w celu zminimalizowania wpływu na sieć energetyczną oraz pozostałe urządzenia spalarni.

Zastosowanie falownika do zasilania wentylatora przyczyniło się do znacznych oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.

Regulacja podciśnienia w komorze paleniskowej odbywa się obecnie poprzez zmniejszenie wydajności wentylatora, a nie jak było dotychczas poprzez jego dławienie. Takie rozwiązanie zapewnia optymalną współpracę pomiędzy urządzeniami. Falownik zabezpiecza silnik przed przeciążeniem oraz umożliwia podłączenie zabezpieczenia termicznego typu PTC silnika.

Zapytanie ofertowe

* pole wymagane