Sterownie pompy 15kW
Sterownie pompy 15kW

Opis układu:

Szafa zasilająco-sterownicza została oparta na układzie falownikowym. Steruje ona pracą jednego z dwóch agregatów pompowych o mocy 15kW. Pompy te zasilają w wodę zakład przemysłowy.

Wykorzystane podzespoły z naszej oferty:

Wykorzystano w nej falownik HITACHI serii L300P-150HFE, filtr EMC oraz obwody sterownicze. W szafie znajduje się pole zasilające z zabezpieczeniami zwarciowymi.

Obok falownika HITACHI, do modernizacji układu sterowania wykorzystano aparaturę firmy HYUNDAI tj. styczniki mocy HiMC32, wyłączniki instalacyjne serii HiBD63 i HiRO40. Układ falownikowy został wyposażony w filtr przeciwzakłóceniowy firmy HYUNDAI w celu zminimalizowania wpływu na sieć energetyczną i pozostałe urządzenia produkcyjne.

W celu zapewnienia optymalnych warunków pracy zainstalowanych urządzeń, szafa została wyposażona w układ wentylacji oparty na komponentach firmy Stego.

Korzyści z zastosowania urzadzeń:

Dzięki zastosowaniu falownika do zasilania agregatów pompowych uzyskano oszczędności energii elektrycznej oraz uniknięto uderzeń hydraulicznych i udarów mechanicznych przy uruchamianiu pomp.

Falownik zabezpiecza silnik przed przeciążeniem oraz umożliwia podłączenie zabezpieczenia termicznego typu PTC silnika.

Zapytanie ofertowe

* pole wymagane