Sterowanie pompami ciepłowni
Sterowanie pompami ciepłowni

Opis układu:

Prezentowana szafa sterownicza służy do zasilania i sterowania pracą pomp mieszających wodę ciepłą z zimną w celu utrzymania jej właściwej temperatury przed zasileniem nią kotła oraz pomp stabilizujących ciśnienie na rurociągu powrotnym w Ciepłowni.

Wykorzystane podzespoły z naszej oferty:

W szafie znajduje się pole zasilające z wyłącznikiem głównym, zabezpieczenia zwarciowe i przeciążeniowy oraz układ wyboru zasilanej pompy. Do ochrony przed przepięciami zastosowany został zespolony ogranicznik przepięć typu C. Falownik Hitachi serii L300P-370HFE do zasilania silnika pompy mieszającej i model L200-040HFEF do zasilania silnika pompy stabilizującej.

Prezentowany układ falownikowy został wyposażony w dławik sieciowy i silnikowy oraz filtr przeciwzakłóceniowy w celu zminimalizowania wpływu na sieć energetyczną oraz pozostałe urządzenia produkcyjne.

Korzyści z zastosowania urzadzeń:

Dzięki zastosowaniu falowników Hitachi do zasilania pomp uzyskano oszczędności energii elektrycznej.

Wyeliminowane zostały udary hydrauliczne związane z bezpośrednim rozruchem pomp oraz uzyskano stabilizację i płynną regulację parametrów technologicznych. Falownik zabezpiecza silnik przed przeciążeniem oraz umożliwia podłączenie zabezpieczenia termicznego typu PTC silnika.

Zapytanie ofertowe

* pole wymagane