EMX4 – nowa definicja układów łagodnego rozruchu

21/11/2016

EMX4 – nowa definicja układów łagodnego rozruchu

Tak tez stało się w nowej odsłonie – model EMX4 został po raz pierwszy zaprezentowany w Europie podczas targów CEMAT 2016 w Hanowerze.

 

Dla przypomnienia w poprzednim modelu EMX3 wdrożono unikatową technologię XLR-8, która zapewnia niespotykany poziom kontroli profili przyśpieszania i opóźniania silnika. W praktyce wykorzystywana jest ona na przykład w aplikacjach pompowych do eliminacji zjawiska uderzenia hydraulicznego.

 

W modelu EMX4 AuCom proponuje redefinicję softstartów za sprawą opcyjnych kart Smart Cards. Karty Smart Cards dostarczają wyspecjalizowane funkcjonalności dostosowane do wymagań układów napędowych danej branży przemysłowej bądź aplikacji, upraszczając projekt systemu, instalację i konfigurację urządzenia.

 

Dystrybutor urządzenia firma Zeltech Mechatronika Sp. z o.o. dysponuje aktualną listą Smart Cards opracowanych na ten moment przez producenta, stanowiących opcjonalne wyposażenie. Firma AuCom planuje stałe poszerzanie oferty w tym zakresie, stosownie do specyficznych zapotrzebowań zgłaszanych przez użytkowników.

 

Softstart EMX4 został zoptymalizowany dla standardu energooszczędności silnika IE3 oraz jest najbardziej efektywny w przypadku sterowania systemem o stałej prędkości i zmiennym obciążeniu.

 

Nowy układ łagodnego rozruchu będzie oferowany w wersji ekonomicznej EMX4e oraz EMX4i zawierający więcej dostępnych funkcji sterowania jak np: parametry dwóch silników, kickstart, funkcja pracy skokowej wprzód i wstecz, hamowanie miękkie, programator dzienny itd.

 

Zapytanie ofertowe

* pole wymagane